Eseménynaptár

 

Keresés



 


 

 

 

 

ORSZÁGGYŰLÉSI KÉPVISELŐK VÁLASZTÁSA 2018

http://www.valasztas.hu/ogy2018

 

Tájékoztató választási határidőkről és határnapokról

Értesítők

Azt a választópolgárt, aki legkésőbb február 9-én a szavazóköri névjegyzékben szerepel, a Nemzeti Választási Iroda értesítő megküldésével tájékoztatja a szavazóköri névjegyzékbe vételéről. Amennyiben február 19-éig nem kapja meg értesítőjét úgy azt a helyi választási irodától kérhet.

AZ ÖNKORMÁNYZATI ÉPÜLETEK FELÚJÍTÁSI MUNKÁLATAI MIATT VÁLTOZTAK A SZAVAZÓKÖRÖK HELYSZÍNEI, ILL. KÖRZETEI. KÉRJÜK FIGYELMESEN OLVASSA EL A CÍMÉRE POSTÁZOTT VÁLASZTÁSI ÉRTESÍTŐT!

 Nemzetiségi névjegyzék

Az értesítő, valamint a szavazóköri névjegyzék tartalmazza a választópolgár nemzetiségének megjelölését, ha a választópolgár legkésőbb március 23-án 16.00 óráig benyújtott kérelme alapján az országgyűlési képviselők választásának névjegyzékére is kiterjedő hatállyal szerepel nemzetiségi választópolgárként a központi névjegyzékben.

 Braille sablon készítése

A fogyatékossággal élő választópolgár a Ve. 88 § c.) pontja szerintisegítséget (Braille-írással ellátott szavazósablon alkalmazása) március 29-én 16.00 óráig igényelheti.

 Levélben szavazók névjegyzéke

A Nemzeti Választási Iroda a levélben a szavazók névjegyzékébe azt a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárt veszi fel, aki legkésőbb március 24-én 16.00 óráig benyújtott kérelme alapján szerepel a központi névjegyzékben.

 Átjelentkezés iránti kérelem

A szavazás napján lakóhelyétől távol tartózkodó választópolgár belföldön az általa megjelölt településen átjelentkezéssel adhatja le szavazatást. Az átjelentkezésre irányuló kérelemnek legkésőbb április 6-án 16.00 óráig kell megérkeznie a helyi választási irodához. Az átjelentkező választópolgár április 6-án 16.00 óráig módosíthatja vagy visszavonhatja átjelentkezési kérelmét.

 Mozgó urna kérelem

A választópolgár mozgó urna iránti kérelmének:
a)    legkésőbb 2018. április 6-án 16.00 óráig meg kell érkeznie ahhoz a helyi választási irodához, amelynek szavazóköri névjegyzékében szerepel, vagy
b)    2018. április 8-án, legkésőbb 15.00 óráig kell megérkeznie a szavazatszámláló bizottsághoz.

 Választási kampány

A választási kampányidőszak 2018. február 17-től 2018. április 8-án 19.00 óráig tart.

A szavazóhelyiséget magában foglaló épületnek a szavazóhelyiség megközelítését szolgáló bejárattól számított 150 méteres távolságon belül közterületen – választási kampánytevékenység 2018. április 8-án nem folytatható és ezen a napon választási gyűlés nem tartható.

Egyéb tudnivalókról felvilágosítást a Helyi Választási Iroda  (HVI) ad személyesen vagy a  29/337-101-es telefonszámon.

                                                                                                 Dr. Percze Tünde HVI vezető

........................................................................................................................

Helyi Választási Iroda közleménye

Tisztelt Választópolgárok!

Az önkormányzati épületek felújítása miatt változás történt a szavazókörök és a hozzájuk tartozó címek tekintetében.

Az április 8-i OGY-i választásokon az alábbiak szerint alakulnak a

 SZAVAZÓKÖRÖK ÉS CÍMLISTÁK:

1.szavazókör  – Kossuth Lajos u. 60/A (Régi általános iskola)

Bajcsy-Zsilinszky u., Damjanich u., Fő út   56-154 páros házszámok, Fő út 77-től Páratlan házszámok, Garay u., Halászy Károly u., Hold u., Hős u. Jókai Mór u., Kossuth Lajos u., Magyari u., Nap u., Szabadság tér, Temető u., Templom u., Vásártér u., Veresmarty József u.        

2. szavazókör – Fő út 73. (Régi művelődési ház) 

Akácfa utca, Alsóerdősor utca, Bajnoki szőlő, Belső szőlő, Dózsa György tér, Felsőráda tanya, Fő út 20-54 Páros házszámok, Fő út 35-75 páratlan házszámok, Haraszti út 2-20 páros házszámok, Kinizsi utca , Liliom utca 1-59 páratlan házszámok, Liliom utca        2-50 páros házszámok, Ó utca, Petőfi Sándor utca, Somogyi Béla utca, Széchenyi utca 66 páros házszámok, Széchenyi utca 1-75 páratlan házszámok, Vörösmarty utca

EBBEN A SZAVAZÓKÖRBEN ADHATJÁK LE SZAVAZATUKAT AZ ÁTJELENTKEZÉSI KÉRELEM ALAPJÁN A TELEPÜLÉSEN SZAVAZÓK IS.

3. szavazókör – Dózsa György tér 2. (Új művelődési ház)

Deák Ferenc utca 2-58 Páros házszámok, Felsőerdősor utca, Haraszti út  1-9 páratlan házszámok, Hunyadi utca, Kápolna utca, Liliom utca 52-től Páros házszámok, Liliom utca 63-től páratlan házszámok, Rákóczi utca, Széchenyi          utca 68-tól Páros házszámok, Széchenyi utca 77-től Páratlan házszámok

4. szavazókör – Iskola utca 1. (Általános Iskola) 

Ady Endre utca, Arany János utca, Aranyág utca, Bercsényi utca, Deák Ferenc utca 1-65 páratlan házszámok, Fő út 2-18/A páros házszámok, Fő út 1-33 Páratlan házszámok, Haraszti út 11-81 Páratlan házszámok, Haraszti út 22-től páros házszámok, Iskola utca, Kisfaludy utca, Mátyás király utca, Orgona utca

5. szavazókör – Szent István tér 8. (Óvoda)

Árpád utca, Deák Ferenc utca 60-tól Páros házszámok, Deák Ferenc utca 69-től  páratlan házszámok, Diófa utca, Haraszti út 83- Páratlan házszámok, Határ          utca, Ibolya utca, Jácint utca, József Attila utca, Kistói utca, Kölcsey Ferenc utca, Május 1.tér, Nefelejcs utca, Öreg-tó utca, Róna utca, Szent István tér, Szilágyi Erzsébet utca, Toldi Miklós utca, TSZ tanya, Tulipán utca, Vállalkozói utca, Zrínyi Miklós utca 

..................................................................................................................

A Képviselő-testület a választási eljárásról szóló törvényben foglaltak alapján megválasztotta a Szavazatszámláló bizottságok tagjait és póttagjait

01.  számú szavazókör

Horváthné Szabó Csilla, Mohácsi László, Kiss Istvánné

02.  számú szavazókör

Mózes Attila, Kerekesné Győrvári Andrea, Hornyák-Dénes Zsuzsanna

03.  számú szavazókör

Kecskeméti Istvánné, Gendúr Károlyné, Fábián Istvánné

 04.  számú szavazókör

Zupka Éva, Hangyás Erika, Győrvári Péter Márk 

 05.  számú szavazókör

Acsai Katalin, Garai Sándor, Bebesi József Ferencné  

 Póttagok:

Nagy Nándor, Mozsár András, Kissné Garai Mónika, Szlovicsákné Varga Eszter, Németh Ilona, Ambrus Róbertné, Józan Zsuzsanna, Kun Oszkár, Pelsőczi Gergő, Sándorné Gaylhoffer Judit   

..................................................................................................................

HIRDETMÉNY

A PEST MEGYEI TERÜLETI VÁLASZTÁSI BIZOTTSÁG KITŰZTE

A PEST MEGYEI ROMA NEMZETIségi ÖNKORMÁNYZATI KÉPVISELŐK
IDŐKÖZI VÁLASZTÁSÁT.

A SZAVAZÁS NAPJA:

2016. MÁRCIUS 20.

A SZAVAZÁS 6.00 ÓRÁTÓL 19.00 ÓRÁIG TART.

TELJES HIRDETMÉNY LETÖLTÉSE 

.........................................................................................................

Választási hirdetmények 2013-2014

HVB 42/2014. (X.12.) sz. határozata:

Polgármesteri eredmény

HVB 43/2014. (X.12.) sz. határozata:

Képviselői eredmény

.......................................................................................................................................

A 2014. október 12-i választás eredménye jogerős és végleges!

Polgármester: Vincze József

Képviselő-testület tagjai:

Dr. György Balázs

Független jelölt

Józan Menyhért

Független jelölt

Kiss Miklós

Független jelölt

Kozma Miklós

JOBBIK

Szabó Kálmán

Független jelölt

Szántó Erzsébet

Független jelölt

Török Lajosné

FIDESZ-KDNP

Zsin Géza

Független jelölt

Polgármester választás eredmények (táblázat)

Képviselő választás eredmények (táblázat)

............................................................................................

2014. TAVASZI EREDMÉNYEK

Országgyűlési választás:

Egyéni

Pártlista

EP választás eredménye

...........................................................................................................................

ÖNKORMÁNYZATI ARCHÍVUM

A Képviselő-testület ülései:

Az ülés ideje  Meghívó és előterjesztések  Határozatok  Jegyzőkönyv

2010. december 20.

Közmeghallgatás

 meghívó

 2011.évi konc. 1. 2.

 határozatok  jegyzőkönyv
2010. december 14.

 meghívó és előterjesztések

 Rendeletmódosítások:

 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.

 határozatok  jegyzőkönyv
2010. november 16. meghívó előterjesztés  határozatok  jegyzőkönyv
2010. november 09.

meghívó és előterjesztések

Rendeletmódosítások: 1. 2.

 határozatok  jegyzőkönyv
2010. október 21. meghívó és előterjesztések  határozatok  jegyzőkönyv
2010. október 18.

meghívó és előterjesztések

Rendeletmódosítások:

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

 határozatok  jegyzőkönyv
2010. szeptember 17.

meghívó I.

meghívó II.

 határozatok

 jegyzőkönyv I.

 jegyzőkönyv II.

2010. szeptember 10.  meghívó  határozatok  jegyzőkönyv
2010. augusztus 09.  meghívó  határozatok  jegyzőkönyv
2010. június 25.  meghívó  határozatok  jegyzőkönyv
2010. április 30.  meghívó  határozatok  jegyzőkönyv
2010. március 26.  meghívó  határozatok  jegyzőkönyv
2010. február 26.  meghívó  határozatok  jegyzőkönyv
2010. február 09.

 meghívó I.

 

 határozatok

 jegyzőkönyv I.

 jegyzőkönyv II.

2010. január 29.  meghívó  határozatok  jegyzőkönyv

Pénzügyi, Jogi, Ügyrendi és Tájékoztató Bizottság:

A Bizottság tagjai:

Némedi Rezső - elnök

Bálint Sándor - képviselő

Józan Krisztián - képviselő

Török Lajosné - képviselő

Dimitrov Péter - külsős tag

Lakatosné Nagyszegi Mariann Klára - külsős tag

Suplicz Zsolt - külsős tag

 

A Pénzügyi, Jogi, Ügyrendi és Tájékoztató Bizottság meghívói, döntései, javaslatai:

Az ülés ideje Meghívó és előterjesztések Határozatok Jegyzőkönyv
2010. november 03. meghívó - 1.  2.  3.  4.  5. határozatok jegyzőkönyv
2010. december 08. meghívó   1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.  
határozatok jegyzőkönyv

 


Kulturális, Egészségügyi és Szociális Bizottság:

A Bizottság tagjai:

Török Lajosné – elnök

Dr. György Balázs - képviselő

Szántó Erzsébet - képviselő

Zsin Géza - képviselő

Hufnágl-Juhász Judit Etelka - külsős tag

Szabó Éva - külsős tag

Zsebedics Ferenc - külsős tag

 

A Kulturális és Oktatási Bizottság meghívói, döntései, javaslatai:

A bizottság ülése Meghívó és előterjesztések Határozatok
Jegyzőkönyvek
2010. november 02. meghívó 1. határozatok jegyzőkönyv
2010. december 07.
meghívó 1. 2. 3. határozatok jegyzőkönyv

Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság:

A Bizottság tagjai:

Bálint Sándor – elnök

Józan Krisztián - képviselő

Némedi Rezső - képviselő

Zsin Géza - képviselő

Linke György - külsős tag

Szövényi Eszter - külsős tag

Ifj. Takács Ferenc - külsős tag

A Településfejlesztési, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság meghívói, döntései, javaslatai:

Az ülés ideje Meghívó és előterjesztések Határozatok
Jegyzőkönyvek
2010. november 02. meghívó  1.  2. határozatok jegyzőkönyv
2010. december 06. meghívó 1. 2. 3. 4. 5. 
határozatok jegyzőkönyv

.............................................................

Önkormányzati választás 2010

HELYI   VÁLASZTÁSI   IRODA   KÖZLEMÉNYE

Megválasztott Polgármester:

Vincze József

Megválasztott Képviselő-testület:

Bálint Sándor

dr. György Balázs

Józan Krisztián

Józan Sándor

Juhász Zoltán - 2010. december 14-én lemondott

Némedi Rezső

Török Lajosné

Zsin Géza

Szántó Erzsébet - 2011. január 12-én letette esküjét. (Juhász Zoltán helyett került a Képviselő-testületbe)  

 VÁLASZTÁSI EREDMÉNYEK

Polgármester választás eredménye

Képviselő választás eredménye

Megyei listás választás eredménye

Örmény kisebbségi választás eredménye

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

VAGYONNYILATKOZAT LETÖLTÉSE (pótlapokat is tartalmaz)

VAGYONNYILATKOZAT KITÖLTÉSI TÁJÉKOZTATÓ

Keresés



 


 

 

 

 

Alsónémedi Nagyközség – © 2010-2019 minden jog fentartva – oldaltérkép